Paauglystė – žavus, bet tuo pačiu jaudinantis ir kupinas išbandymų gyvenimo periodas. Tai saviraiškos laisvės ir savęs ieškojimo metas. Paaugliai bando spręsti savęs pažinimo problemą. Psichologiniu požiūriu šis amžiaus tarpsnis yra vienas sudėtingiausių, prieštaringiausių ir įdomiausių.
Tai laikotarpis tarp vaikystės ir suaugusiojo amžiaus, trunkančio nuo 14 iki 25 metų vyrams ir nuo 12 iki 21 metų moterims.
Dažniausios problemos:
- mokymosi problemos;
- tarpusavio santykių problemos : tai nesutarimai tarp tėvų ir vaikų, skyrybų atvejai, santykiai tarp draugų, meilės, netekties problemos;
- profesijos pasirinkimas
Negalima nekreipti dėmesio ar ignoruoti problemų. Jei vaikas parėjęs iš mokyklos nenoriai bendrauja, dažnai užsidaro kambaryje, verkia, kažką nuolat užsirašinėja taip norėdamas išlieti savo jausmus, nebepaiso tėvų nustatytų taisyklių, nepareina laiku namo – tai jau ženklai tėvams, jie turėtų sunerimti. Iš tikrųjų paaugliai dažnai net ne žodžiais siunčia signalus apie savo problemas.
Kuo anksčiau ieškoma profesionalios pagalbos, tuo greičiau problema išsprendžiama. Kuo vėliau susigriebiama, tuo daugiau laiko reikia problemai išspręsti, kad paauglys vėl atgautų vidinę pusiausvyrą.