I dalis

Besidomėdami santykiais dažnai dėmesį nukreipiame į paieškas : “ KAIP? ”. Kaip sugyventi?…kaip priimti ?…kaip pasirinkti ?…

Noriu praplėsti dėmesį su : “KODĖL?”. Kodėl taip atsitinka, kad pasirenkame vienokius/ar kitokius partnerius?…kodėl vieni vyrai yra vyriškesni, o kiti – moteriškesni ?, kodėl kai kurias moteris vadiname “with balls” , o kitas – “ amžinomis mergaitėmis” ?…
Į labai daug “KODĖL…?” santykiuose gali padėti atsakyti mūsų raida , arba kitaip tariant – “Ankstyvasis gyvenimo kelias” ir jame įgyta patirtis.

Šįkart pasirinkau Edipinį laikotarpį, nes jis turi ypatingą reikšmę lytiniam tapatumui bei tolimesniems VYRO – MOTERS santykiams suaugus.

Savo ir kitų autorių mintis pabandysiu pateikti dalimis . O dabar kaip įprasta …
Kas tas “Edipas” ?
Edipo kompleksas, kurį įžvelgė Froidas, yra normalus vaiko raidos etapas. Jis pasireiškia potraukiu prie priešingos lyties gimdytojo ir priešiškumu tos pačios lyties gimdytojui. Edipo komplekso krizė išryškėja trečiaisiais/ ketvirtaisiais vaiko gyvenimo metais, baigiasi –penktaisiais / šeštaisiais. Pasak Froido, mažas vaikas savo fantazijomis meilės siekia iš priešingos lyties tėvų, tuo pačiu nesąmoningai bijodamas, kad tos pačios lyties tėvai sužinos apie tuos troškimus, supyks ir nubaus.
Berniukui tuo metu mama pasidaro labai svarbi ir sūnus nenori jos dalintis su tėčiu. Tuo pačiu berniukas bijo savo tėvo, kuris gali jį už tai nubausti, nes vaikas supranta, kad jis mamai nėra vienintelis, kurį mama myli ir kuriuo rūpinasi. Berniukas gali atsikratyti tėčio baimės tik atsisakydamas savintis mamą. Todėl vaikas ima slopinti savo perdėtus jausmus mamai ir priešiškumą tėčiui. Tai padeda berniukui priimti savo tėvo elgesį ir vertybes.
Ir tai yra normali/sėkminga ir ideali raida .:) Tačiau mes visi žinome, kad tėvų, kaip ir santykių būna visokių…tad ir rezultatų iš šito raidos etapo, taip pat būna visokių,:) bet apie tai, jau kitą karta.

(P.S. Mergaičių kompleksas pavadintas “ Elektros” vardu , tačiau viskas vyksta analogiškai , tik atvirkštine tvarka : mergaitė įsimyli tėti , konkuruoja su mama ir sėkmingu atveju su ja identifikuojasi.)