Užšalusios emocijos

  Man žmogus yra vienas didelis stebuklas, kuris savo viduje geba sutalpinti begalę informacijos, sukurti ryšius tai informacijai ir tuo pačiu apsaugoti save nuo skausmingo patyrimo. Būna, kad matau prieš save žmones , kurie panašūs į muzikines dėžutes : kai kurios apdulkėjusios, baugu net prisiliesti …kai kurios gražiai/“saldžiai“ supakuotos, norisi išvynioti…bet labiausiai turbūt norisi išgirsti…

Skaityti daugiau

Norai santykiuose

Ką darome kad norai virstų realybe? Dažnai tenka girdėti, kad žmonės metus pradeda  peržiūrėdami savo norus, išsikeldami sau tikslus, susirašydami savo planus ateičiai ar kažkaip panašiai bandydami „sustyguoti“ savo ateinančius metus.  Jei vienu žodžiu bandytume vainikuoti viską,tai būtų NORAI : stabtelėjimas ties jais, bei apgalvojimas , kaip to pasiekti ( na tą daro ne visi,…

Skaityti daugiau

Ar iš tiesų įsimylėdamas kitą , tik dar kartą įsimyliu save ?

Kiekvienas iš mūsų turime puikių išgyvenimo “įrankių”, kuriuos mums padovanojo ne kas kita, o gyvenimo patirtis. Mūsų psichika yra nuostabi tuo, kad ji geba prisitaikyti ir saugoti. “SAUGOS ŠARVAI –tai mūsų gynybos mechanizmai”.  Jų yra gana daug , bet šiandien paminėsiu tik keleta jų , kurie ryškiausiai susiję su ĮSIMYLĖJIMU. Atleiskit, Mielieji, kad “saldų ir romantizuotą” popierėlį nulupsiu ir pakviesiu į Įsimylėjimą pažvelgti kitaip.

Skaityti daugiau

APIE MEILĘ, KAI NUSTOJA “DRUGELIAI PLAZDĖTI PILVE”

Ankščiau ar vėliau „Drugeliai sušokę savo šokį išskrenda“…Kas lieka?…
Žmonės įvairiai apibudina besikeičiančią būseną : „pasidarė aiškiau…“ arba dažnas sako : „ kažkas atsitiko- akys atsivėrė“ ir pan.Iš tiesų , tarsi atsimerkiame ir pamatome Kitą …tada “nusileižiame iš Rojaus“ ir pradedame kurti labai žemišką santykį (vis dar su šiek tiek kirbančia mintim, kad tie drugeliai gal dar sugrįš…)

Skaityti daugiau

KAI IEŠKOME VILTIES IR PERKAME ILIUZIJĄ…

Gyvename labai spalvotame pasaulyje, kuriame pasirinkimo galimybių ribos sparčiai plečiasi. Dauguma suaugusiųjų džiūgauja, manydami , kad turi plačias galimybes išsirinkti “geriausią”…, vaikai priima tai kaip kasdienybę, o mane, atvirai tariant, tai šiek tiek glumina… Ar tikrai gausi pasiūla palengvina pasirinkimą?

Skaityti daugiau

SUAUGUSIŲJŲ KALĖDOS

Tampa įprasta kalbėti/dalintis džiaugsmingomis artėjančių švenčių akimirkomis draugų ar šeimos apsuptyje ; ir visai nesvarbu ar prie miesto didžiaskarės Eglutės.., ar prie stalo namuose…, ar ant slidžių kalnuose…, ar baseine. Šeimos, kuriuose auga maži vaikai,dar turi galimybę šiek tiek suvaikėti :pasigėrėti vaikų karnavaliniais rūbais, pašokti darželyje su Kalėdų Seneliu ir legaliai , jam ant kelių pasėdėti .

Skaityti daugiau

VAIKYSTĖ – KELIAS Į GYVENIMĄ

Gyvenimas – tai nuolatinis mokymasis. (R. Havighurstas) Augdami išmokstame vaikščioti, kalbėti, vaikystėje –išmokstame žaisti, vėliau – draugauti su kitos lyties asmenimis bei sėkmingai dirbti. Tai gyvenimo užduotys . Žmogus kiekviename brendimo etape turi atlikti , vis kitas konkrečias užduotis, garantuojančias jam sėkmingą gyvenimą. Tas užduotis sieja tiesioginis ryšys: vienos užduoties išsprendimas padeda išspręsti kitas. Sunkumai, su kuriais susiduriame kelyje, yra  brendimo(vystymosi) etapų krizės, kurias sėkmingai įveikus,  pereinama  į kitą etapą. Neįveikus krizės, pėdsakas lieka visą tolimesnį gyvenimą.

Skaityti daugiau